کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس یک برنامه جدید شبکه اجتماعی است که حول مکالمات صوتی ساخته شده است. این پلتفرم جدید به کاربران امکان می دهد تا یک پروفایل ایجاد کنند. بدون نیاز به تجهیزات زیاد، سایر کاربران در سراسر جهان را دنبال کنند.  به مکالمات آنها گوش دهند، مطالب خود را به اشتراک بگذارند و از ایده‌های هم استفاده کنند.

این اپلیکیشن دارای انواع کلاب‌ها و اتاق‌های مجازی با موضوعات مختلف از موسیقی و ورزش گرفته تا کامپیوتر و حسابداری  و دیجیتال مارکتینگ می باشد که می توانید هر یک را دنبال کنید. همچنین با توجه به محبوبیت ارز دیجیتال می توانید در کلاب های مرتبط با کریپتوکارنسی عضو شده و از اطلاعات افراد خبره در این زمینه بهره ببرید.

اما چیزی که در واقع کلاب هاوس را متمایز می کند انحصارپذیری آن است. در حالی که ما تمایل داریم موفقیت یک پلتفرم رسانه اجتماعی را از طریق تعداد اعضای فعال که هر روز وارد آن می شوند و از آن استفاده می کنند بسنجیم، محدودیت‌ دعوت نامه ها در کلاب هاوس باعث جذابیت آن در میان کارآفرینان و نخبگان تجاری شده است.

چرا کلاب هاوس به زودی می‌تواند یکی از پلتفرم‌های اصلی و بزرگ رسانه‌های اجتماعی شود ؟

  • کلاب هاوس امکان ارتباط و تعامل با متخصصان خارج از صنعتتان را فراهم می کند.
  • الگوریتم‌های معمول شبکه‌های اجتماعی که به مردم کمک می‌کنند اتاق‌های پژواک را در پلتفرم دیگر ایجاد کنند، با اتاق‌های خودجوش پر از چت‌های بلادرنگ در موضوعات مختلف جایگزین می‌شوند.
  • تمرکز بیشتر بر روی مکالمات با ارزش است تا محتوای تولید شده.
  • کاربران Clubhouse کاملاً وفادار و محافظه‌کار هستند و افرادی که به این برنامه دعوت می‌کنند بسیار خاص هستند.

کلاب هاوس فاکتوری را که سایر پلتفرم‌ها تا حد زیادی نادیده می‌گیرند ، وارد رسانه‌های اجتماعی می کند: صوت. در حالی که سایر پلتفرم‌ها بر روی رسانه‌های دیداری و نوشتاری (مانند زیرنویس‌ها ، تصاویر و فیلم‌ها) تمرکز دارند ، کلاب هاوس تمرکز خود را به فرمت صوتی تغییر داده است.

آموزش عضویت در کلاب هاوس

برنامه Clubhouse را از کجا دانلود کنیم؟

در حال حاضر دانلود برنامه کلاب هاوس از App Store برای iphone امکانپذیر است.

دعوتنامه کلاب هاوس چیست؟

برنامه چت صوتی در حال حاضر فقط برای کاربرانی که دعوت نامه دریافت کرده اند در دسترس است.
Clubhouse هنوز در مرحله بتا خصوصی است و فقط در دسترس کاربران آیفون است ، همین امر به ماهیت انحصاری آن دامن می زند.
دعوتنامه از کلاب هاوس لینکی است که به شماره تلفن افراد ارسال می شود تا کاربران جدید بتوانند به این برنامه بپیوند. لینک دعوت، افراد را به دانلود و نصب برنامه Clubhouse هدایت می کند. پس از نصب ، می توانید وارد کلوپ ها و اتاق های مختلف شوید.

نحوه عضویت در کلاب هاوس

در حال حاضر ، تنها دو راه برای ورود به این پلتفرم وجود دارد و هر دو به روابط نزدیک با افرادی که در برنامه هستند نیاز دارند:

  • روش اول : وقتی کسی به Clubhouse ملحق می شود ، به طور خودکار دو دعوت نامه به او تعلق می گیرد که می تواند با استفاده از شماره تلفن خود برای کسی ارسال کند. این بدان معناست که اعضا به جای اینکه صرفاً با یک دوست آشنا روبرو شوند ، برای دوستانی که با آنها ارتباط نزدیک دارند دعوت نامه ارسال می کنند. وقتی کسی مدتی در کلاب هاوس باشد و وقت خود را صرف صحبت در اتاق‌ها کند ، می تواند دعوتنامه‌های کلاب هاوس بیشتری برای ارسال کسب کند.
  • روش دوم: هنگامی که می‌خواهید از Clubhouse بازدید کنید ، به شما این امکان داده می‌شود که برنامه را از App Store دانلود کنید تا بتوانید نام کاربری خود را رزرو کنید. بسته به اینکه چه تعداد از دوستان شما از Clubhouse استفاده می‌کنند، ممکن است اعلانی دریافت کنند تا به آنها اطلاع داده شود که شما نام کاربری خود را رزرو کرده اید و برنامه را دانلود کرده اید و در صورت امکان این افراد می توانند برای شما دعوت‌نامه بفرستند.

آیا عضویت در کلاب هاوس هزینه دارد؟

خیر. برای دسترسی به کلاب هاوس، به یک دعوت نامه رایگان از کاربران Clubhouse نیاز دارید. هر کاربر جدید نیز می‌تواند دو دعوت‌نامه برای سایرین ارسال نماید. در صورتی که مدت زمانی را در کلاب هاوس صرف نمایید، می توانید دعوت نامه های بیشتری برای ارسال کسب کنید.

نحوه ارسال دعوت نامه‌های برنامه کلاب هاوس

برای دعوت از شخص جدید به کلاب هاوس ، او باید در تلفن شما مخاطب باشد و باید به Clubhouse اجازه دسترسی به مخاطبین خود را بدهید. پس از اتصال ، می توانید لیستی از مخاطبین موجود خود را مشاهده کرده و فردی را برای ارسال دعوت نامه جستجو کنید.
وقتی کسی را به عضویت Clubhouse دعوت می کنید ، پیام متنی دریافت می کند که به او می گوید شما از او دعوت کرده اید و شماره تلفن را برای پذیرفتن دعوت استفاده می کنند.

چگونه مشخصات برنامه Clubhouse خود را تنظیم کنیم؟

مانند سایر برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی ، کلاب هاوس پروفایلی به شما می دهد تا دیگران در مورد شما و کارهایی که انجام می‌دهید، بدانند.
برای عکس پروفایل خود ، می توانید از عکس‌های گوشی خود استفاده کنید یا از دوربین خود برای گرفتن عکس جدید استفاده کنید. عکسی که انتخاب کنید باید دارای ویژگی‎‌های زیر باشد:

  • صورتتان را نشان دهد ، ترجیحاً لبخند زده و به خوبی عکس در داخل قاب قرار گرفته باشد.
  • در اندازه‌های مختلف، خوب به نظر برسد. این عکس در کل برنامه نشان داده می شود ، گاهی با نام شما و گاهی به تنهایی. هرچه عکس شما واضح تر باشد ، بیشتر قابل تشخیص خواهید بود.
  • دارای پس زمینه واضح با رنگ های متضاد باشد. رنگ پس زمینه در کلاب هاوس سفید تا بژ روشن است . داشتن یک پس زمینه روشن در عکس، خود می تواند باعث شود پروفایل شما هنگام تماشای دریایی از عکس‌های پروفایل، کاملا مشخص باشد.

Clubhouse به شما فضای کافی برای نوشتن یک بیوگرافی کامل را می دهد. سه خط اول (تقریباً 125 حرف) به عنوان پیش نمایش در اتاق های برنامه در دسترس هستند و این مهمترین کلمات در بیوگرافی شما هستند.

ویرایشگر Clubhouse یک ویرایشگر متن ساده است ، به این معنی که هیچ نشانه گذاری ، لینک گذاری یا فرمتی وجود ندارد. نمی توانید به راحتی شکلک ها را در بیوگرافی خود قرار دهید.

آینده اپلیکیشن کلاب هاوس

با توجه به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال 2021، اپلیکیشن کلاب هاوس، نحوه تقاضای متفاوتی را برای کاربران شما فراهم می‌آورد. مردم می خواهند تعامل و شفافیت بیشتری را ببینند اما لزوماً تولید امواج بی پایان محتوایی را که همراه با دنبال کردن یک مارک تجاری در شبکه های اجتماعی است ، نمی خواهند.

در Clubhouse صحبت های زیادی می‌شود در مورد اینکه وقتی برنامه از بتا خصوصی خارج و عمومی شود، چه اتفاقی می افتد. آیا بازاریاب ها این برنامه را تحت فشار قرار می دهند؟ آیا مارک های تجارت الکترونیکی وارد بازار می شوند و فقط سعی در فروش دارند؟ آیا با ورود بیشتر افراد به برنامه ، از ارزش و امکانات شبکه کاسته می شود؟ یا از دست دادن انحصار برنامه باعث شکوه و جلال خود می شود؟
پاسخ به این سوالات تا عمومی شدن کلاب هاوی امکانپذیر نیست.
بنابراین دیدن اینکه در آینده با این برنامه چه اتفاقی می افتد هیجان انگیز خواهد بود. در ضمن ، اگر در Clubhouse عضو هستید ، از انحصار به نفع خود استفاده کنید و اکنون برقراری این ارتباطات را شروع کنید.
شما چی فکر میکنید؟ برخی از روش هایی که شما می خواهید از Clubhouse برای پیشبرد کار خود استفاده کنید چیست؟ نظرات خود را در زیر با ما به اشتراک بگذارید.

 

4.7/5 ( 14 رای )
اشتراک گذاری این صفحه در شبکه‌های اجتماعی: