10 دلیل اینکه چرا باید پایتون یاد بگیریم ؟

پایتون

پایتون یکی از هیجان انگیزترین و پرسودترین زبان های برنامه نویسی قرن بیست و یکم ظاهر شده است. در این مقاله شما با ده دلیل که چرا باید پایتون یاد بگیریم آشنا می‌شوید.

جاوا، جاوا اسکریپت، سی و … همگی جزو پردرآمدترین مهارت‌های برنامه‌نویسی امسال هستند و اکثر آنها در فهرست بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی نیز قرار دارند. هر شخص علاقمند به علم برنامه نویسی ، مایل است هر یک از اینها را بیاموزد، ما سال هاست که پایتون را به عنوان یکی از بهترین کلاس های برنامه نویسی برای  همه افراد پیشنهاد می کنیم.در ابتدا بیاید با هم چند سوال اساسی در مورد زبان برنامه نویسی پایتون رو بررسی کنیم

یادگیری پایتون چقدر ارزشمند است؟ پایتون از نظر شغلی برای چه چیزی خوب است؟

چرا باید پایتون یاد بگیریم ؟

به راهنمایی ما در مورد پتانسیل پایتون در بازار کار 2020 و نقش تغییر دهنده آن در جدیدترین فناوری نگاه نکنید. با ده دلیل قانع‌کننده ای که به آن اشاره می کنیم، ما این احساس را داریم که دیگر نمی‌پرسید «چرا باید پایتون را یاد بگیرم»، بلکه می پرسید «چگونه می‌توانم این هفته پایتون را شروع کنم؟»

1.پایتون یک زبان برنامه نویسی بسیار سودآور است.

مانند جاوا، جاوا اسکریپت و روبی، مهارت‌های پایتون به مسیرهای شغلی بسیار پردرآمدی تبدیل می‌شوند.

تنها در سه سال گذشته، ارزش پایتون رشد چشمگیری داشته است. این یک سرمایه گذاری ارزشمند است نه تنها به دلیل متوسط دستمزد بالای آن، بلکه در مقایسه با روبی، پردرآمدترین زبان فعلی، تطبیق پذیری پایتون آن را به یک برنده بازار کار تبدیل می کند.آینده هر زبان برنامه نویسی به کارایی و کاربرد آن بستگی دارد. پایتون در هر دو زمینه به خوبی مقایسه می شود که ارزش بازار آن را به خوبی نشان می دهد.

میانگین حقوق توسعه دهندگان پایتون در مقایسه با سایر برنامه نویسان 2017-2020

2.پایتون در یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

از Uber ETA گرفته تا Google و Netflix یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی همه جا هستند.

کارشناسان استدلال می کنند که پایتون سازگارترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی است. کتابخانه ها و چارچوب های گسترده آن برای شروع ایده های جدید ایده آل هستند.

3.یادگیری پایتون ساده است.

اگر از کدنویسی می ترسید یا از خود می پرسید که آیا کدنویسی مناسب است، یادگیری پایتون یک نقطه شروع عالی است.

پایتون به طور خاص با در نظر گرفتن کاربرپسندی توسعه داده شده است و نحو آن بیشتر به زبان انگلیسی شباهت دارد .

مجتمع آموزشی گیلار همچنین پیشنهاد می کند که یادگیری پایتون برای کودکان بسیار مناسب است اگر به دنبال یک زبان برنامه نویسی قابل دسترسی برای شروع برنامه نویسی هستید، پایتون یک انتخاب عالی است.

4.پایتون یک دوست بسیار خوب دارد: علم داده

علم داده شاید داغ ترین رشته شغلی سال 2020 باشد و پایتون هم در راه است. اما بیایید در وهله اول از خود بپرسیم علم داده چیست.

به طور خلاصه، علم داده کیمیاگری فناوری است. حجم وسیعی از داده ها را می گیرد و آن را به اطلاعات طلایی تبدیل می کند. سپس کسب‌وکارها آن اطلاعات را به راه‌حل‌های نوآورانه برای مشکلاتی که در غیر این صورت نمی‌توانستند حل کنند، تبدیل می‌کنند.

آیا برای نمونه های شگفت انگیز علم داده در عمل آماده هستید؟ علم داده با کاهش زمان بیکاری هواپیما، 100 میلیون دلار از خطوط هوایی صرفه جویی کرد. استفاده از سوخت UPS را بهینه کرد و به کاهش آلاینده ها کمک کرد و 39 میلیون دلار صرفه جویی کرد. سحر و جادو باعث این اتفاق می شود؟ خیر فقط با برنامه نویسی 

پایتون

کسانی که پایتون را یاد می گیرند می توانند کلیدهای موفقیت در این زمینه را در دست داشته باشند. قابلیت‌های آن می‌تواند مجموعه‌های وسیعی از داده‌ها را مدیریت کند و با معضلات تجاری بزرگ مقابله کند.

  1. برنامه نویسی پایتون از نظر پلتفرم و هدف همه کاره است

پایتون به عنوان “چاقوی ارتش سوئیس” کدنویسی شهرت پیدا کرده است. به عنوان یک زبان برنامه نویسی، در مورد پلتفرم ها سختگیر نیست و به همان اندازه روی ویندوز، لینوکس و MacOS کار می کند.

امکانات پایتون اساساً نامحدود است. توسعه وب سایت؟ پایتون می تواند این کار را انجام دهد. چارچوب های وب چطور؟ بله می دانیم که برای داده کاوی عالی است، اما ساخت یک بازی ویدیویی چطور؟ بله،این را هم می تواند.

هیچ کس دوست ندارد مهارت هایش محدود باشد، خوشبختانه برنامه نویسان پایتون هرگز این مشکل را نخواهند داشت.

  1. پایتون در بازار کار در حال رشد است

پایتون به‌عنوان یکی از پردرآمدترین زبان‌های برنامه‌نویسی و همچنین یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی، مطمئناً حضور گسترده‌ای در آینده فناوری خواهد داشت.

تا سال ۲۰۲۸ تنها در ایالات متحده، ۵۴۶۲۰۰ شغل کدنویسی دیگر اضافه خواهد شد. به نظر ما، مشاغلی که به مهارت‌های پایتون نیاز دارند، بخش قابل توجهی از این را تشکیل می‌دهند و بنابراین همچنان راهی پردرآمد خواهند بود.

اما اگر حرف ما را قبول ندارید؛ نظرسنجی توسعه دهندگان Stack Overflow 2019 تایید می کند که پایتون سریع ترین زبان برنامه نویسی در حال رشد است. در جستجوهای آموزش برنامه نویسی گوگل رتبه 1 را دارد.پایتون مورد تقاضا است و مردم به آن توجه می کنند.

  1. پایتون در یادگیری عمیق

مقداری همپوشانی بین این حوزه و برنامه‌های علم داده که قبلاً ذکر کردیم وجود دارد، اما با توجه به استفاده‌های پایتون در یادگیری عمیق، ارزش آن را دارد که دوباره به این موضوع بپردازیم.

«یادگیری عمیق» دقیقاً چیست؟ این شاخه ای از یادگیری ماشینی است که چیزها را بر اساس نوع نگاه، صدا یا خواندن آنها طبقه بندی می کند. بله، رایانه ها اکنون می توانند این کار را انجام دهند.پایتون برای انجام کارهای بسیار شگفت انگیز در یادگیری عمیق استفاده می شود. 

  1. پایتون گرافیک های شگفت انگیزی ایجاد می کند

افراد خلاق از استفاده از پایتون به دلیل گرافیک بازی زیبا و توانایی آن در تولید تصاویر جدید با استفاده از یادگیری عمیقی که به آن اشاره کردیم، لذت می برند. پایتون ظرافت کدنویسی را با هنر که ویژگی سمت راست مغز است، ترکیب می کند – بهترین های هر دو جهان.

  1. پایتون از فرایند تست در فناوری پشتیبانی می کند و کتابخانه بسیار شیرینی دارد

از آنجایی که کد پایتون اغلب تمیزتر و مختصرتر است، زبان برنامه نویسی حل مسئله بسیار کاربردی تر از بسیاری از همتایان خود است. 

یکی دیگر از دلایلی که چرا باید پایتون یاد بگیریم کتابخانه وسیع آن است، در دنیای برنامه نویسی، کتابخانه هایی مانند PyTorch و TensorFlow پایگاه داده ای از کدهایی ارائه می دهند که برنامه نویسان می توانند در پروژه های مختلف از آن استفاده کنند. متخصصان و تازه کارها به طور یکسان از این منابع فراوان و جوامع حمایتی که همراه آنها هستند می توانند استفاده کنند.

  1. منابع رایگان بی‌شماری در اختیار تازه‌کاران برنامه‌نویسی پایتون قرار دارد

ده ها پلتفرم رایگان با کیفیت در دسترس افراد در هر سطحی از تجربه برنامه نویسی وجود دارد. ما همچنین می دانیم که گاهی اوقات برای کمک در متخصص شدن به یک مربی متخصص و حامی نیاز است، به همین دلیل است که مجتمع آموزشی گیلار درس هایی در زمینه یادگیری ماشین، آموزش پایتون و برنامه های جذاب برای دانشجویان، علاقمندان به برنامه نویسی و حتی بچه ها ارائه می دهد.

اشتراک گذاری این صفحه در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

shareاشتراک گذاری این مطلب

دسته بندی وبلاگ مجتمع آموزشی گیلار

آخرین مقالات

فهرست