20 اشتباه رایج در اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام

20 اشتباه مهم در اینستاگرام مارکتینگ

آیا به دنبال روش هایی برای بهبود استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود هستید؟ آیا می خواهید از اشتباهات رایج اینستاگرام که می تواند اعتبار و نتایج شما را از بین ببرد ، آگاه شوید؟
در ادامه با اشتباهات رایج در ایسنتاگرام مارکتینگ آشنا می شویم. اگرچه همه اینها لزوماً شما را در لیست سیاه قرار نمی اما قطعاً می توانند پیشرفت شما را مختل کنند و برنامه های شما را محدود کنند.

1-بیوی ضعیف

ترافیک خون حیات وب سایت شماست. از نکات بسیار ساده بازاریابی اینستاگرام شامل لینک به تجارت واقعی شماست.دیر یا زود وب سایتی که ترافیکی نداشته باشد از بین می رود. فقط زمان لازم دارد.اینستاگرام حداکثر 1.2 میلیارد لایک در روز و 1000 کامنت یا نظر در هر ثانیه از افراد واقعی دریافت می کند – همان افرادی که مایلید از وب سایت یا لندینگ پیج (صفحه فرود) شما دیدن کنند. ممکن است متوجه نشوید که عدم درج لینک در بیوی اینستاگرام شما چقدر مهلک است. اکثر کاربران اینستاگرام حتی به آن فکر هم نمی کنند.

باید بدانید که مخاطبان اینستاگرام برای برندهاها مهم هستند. و اگر این کاربران، شما یا نام تجاری شما را دوست داشته باشند ، شما را دنبال می کنند.اینستاگرام به شما امکان می دهد یک لینک قابل کلیک در بیوگرافی خود داشته باشید. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که از آن نهایت استفاده را کرده اید.وقتی تازه وارد حوزه بازاریابی در اینستاگرام شده اید، اولین کار ارسال عکس های با کیفیت (به همان خوبی که ممکن است به نظر برسد) نیست ، بلکه به روز کردن بیوگرافی خود با لینک در بایواست.

2-داشتن غلط املایی در پست اینستاگرام

هیچ چیز بدتر از انتشار یک پست اینستاگرام با اشتباهات املایی وجود ندارد. این به راحتی می تواند بزرگترین اشتباهی باشد که می توانید مرتکب شوید. یک عکس با کیفیت پایین را می توان ناشی از عدم موفقیت در فناوری دانست ، اما اشتباه املایی به وضوح به افراد تیم رسانه های اجتماعی اشاره دارد و این گونه پست ها بسیار غیرحرفه ای به نظر می رسد. به خصوص وقتی که قرار است بخشی از یک کمپین با استفاده از افراد مشهور یا تأثیرگذار باشید. کاربران – خصوصاً مشتریان شما – وقتی از این موضوع صحبت می شود بسیار حساس هستند ، آنها همیشه بهترین ها را می خواهند.

3- خصوصی کردن حساب اینستاگرام خود

اگر حساب اینستاگرام خود را خصوصی کنید،  تعداد زیادی از دنبال کنندگان خود را از دست خواهید داد. می توانید مشخصات شخصی خود را خصوصی کنید. اما ، اگر پروفایل کسب و کار شماست ، باید در دسترس عموم باشد. به هر حال ، شما می خواهید دنبال کنندگان بیشتری برند شما را از طریق بازاریابی در شبکه های اجتماعی دنبال کنند ، دوست داشته باشند ، به اشتراک بگذارند و تشخیص دهند.

4- ارسال مداوم عکسهای تکراری

اگر دائما عکس و فیلم تکراری ارسال می کنید ، کاربران وفادار اینستاگرام خود را از دست می دهید. مطمئناً ، ممکن است یک دفعه دلیل خوبی برای ارسال مجدد عکس یا ویدیویی که قبلاً با دنبال کنندگان خود به اشتراک گذاشته اید وجود داشته باشد، اما این کار را به یک عادت تبدیل نکنید.تحقیقات جدید نشان داد که کاربران اینستاگرام عاشق خرید هستند. متأسفانه ، اگر محتوای شما منحصر به فرد یا جذاب نباشد ، بسیاری از آنها را از خرید محصول خود منصرف خواهید کرد.هیچ کس محتوای تکراری را به صورت آنلاین دوست ندارد – نه کاربران و نه قطعاً Google. هر دنبال کننده اینستاگرام می خواهد چیز جدیدی ببیند. فعال باشید. به عنوان مثال به جای اینکه مجدداً عکسی را که هنگام کمپ زدن گرفته اید ، به اشتراک بگذارید ، در حین کار عکس دیگری بگیرید.وقتی اینستاگرامرها شما را دنبال می کنند ، می خواهند سرگرم شوند. و ، آنها می خواهند از مطالب شما بهره مند شوند. بنابراین اشتراک مجدد همان محتوا نتیجه و مزیتی جدید نخواهد داشت. البته می توانید عکس سلفی بگیرید و از آنها برای جذب مخاطب خود استفاده کنید. اما ، هنگامی که از کنترل خارج می شود – هنگامی که شروع به ارسال بار دیگر سلفی های مشابه می کنید – فالورهای شما خسته می شوند و احتمالاً پیج شما را آنفالو می کنند.شما باید تعادل برقرار کنید. با ارسال انواع مختلف محتوا (تصاویر ،ویدئو، نقل و قول و … ) آزمایش کنید و ببینید کدام یک بیشتر مورد توجه مخاطبان شما قرار می گیرد.

5-عدم تعامل با  کاربر

اگر با فالورهای خود تعامل ندارید ، اینستاگرام خود را هدر می دهید. هر بار که کاربر نظر می دهد یا سوالی می پرسد ، این فرصتی برای ایجاد رابطه و ایجاد یک تجربه مثبت است. نظرات معیار تعامل کاربر است که Google به دنبال آن است. تعامل با کاربر منجر به رشد شما می شود. نظرات شبکه های اجتماعی عامل رتبه بندی نیستند ، اما پستی که نظرات زیادی (50 یا بیشتر) دارد، به Google نشان می دهد که کاربران آن را دوست دارند.گوگل علاقه زیادی به محتوایی دارد که کاربران دوست دارند، می خوانند ، به اشتراک می گذارند و درباره آنها نظر می گذارند.

 

تعامل با کاربر

 

6- تمرکز بر کمیت به جای کیفیت

اینستاگرام یک برنامه بی نظیر برای به اشتراک گذاری تصویر است.از مسائل مهم در اینستاگرام مارکتینگ، تمرکز بر کیفیت عکسها و فیلمهاست و نه کمیت یا تعداد آن.

7-استفاده زیاد از هشتگ

ایجاد و ترویج هشتگ ها بخشی از استراتژی هدف محور است  زیرا می تواند به شناخت برند کمک کند. پست هایی با 11 برچسب یا بیشتر تقریباً 80٪ تعامل دریافت می کنند، در مقایسه با پستهایی که فقط شامل 2 هشتگ (41٪ تعامل) هستند.اگرچه اینستاگرام اجازه می دهد که برای هر پست حداکثر 30 هشتگ استفاده شود ، اما برای هر تصویر یا فیلم از این تعداد استفاده نکنید.

اگر همه پست های شما مملو از هشتگ باشد ، اعتبار خود را از دست خواهید داد.سعی کنید از هشتگ های مرتبط با محتوای خود استفاده کنید، نه به علت تاثیر بر الگوریتم اینستاگرام. اینستاگرام پلتفرمی است که بر اساس اصالت و کیفیت ساخته شده است ، بنابراین با استفاده نادرست از هشتگ ها، نظر فالورهای وفادار خود را از دست ندهید.

8-خرید لایک و فالوور

وقتی کار سخت می شود، اغلب احساس می شود بهترین راه برای زنده ماندن تقلب در سیستم است. با رشد اینستاگرام، رشد ارگانیک آن دشوار و دشوارتر می شود. دقیقاً مانند فیس بوک ، مردم را وادار به شروع تبلیغات بیشتر و سرمایه گذاری واقعی در این سیستم عامل می کند – به هر حال درآمد آنها از این طریق است.در ظاهر، به دست آوردن ربات ها راهی آسان برای دور زدن سیستم به نظر می رسد.

برای مبتدیان، با قیمت کم می توانند هزاران فالوئر جدید در حساب خود دریافت کنند که در عرض چند ثانیه ایجاد می شود و مسلماً ، تماشای ناگهانی رفتن از صفر به قهرمان خود می تواند احساس خوبی داشته باشد. بله ، شما می توانید لایک و دنبال کننده و تعامل ساختگی بخرید ، اما شما هرگز قادر به تبدیل آن به فروش واقعی نیستید.

9-نداشتن برنامه استراتژیک

به عنوان یک برند کوچک، تلاش برای انجام همه کارها اغلب به این معنی است که کاری از پیش نمی برید.شما باید یک استراتژی داشته باشید  و به آن پایبند باشید.اگر هدف شما رشد فالوور است ، پس بر رشد فالوور تمرکز کنید و استراتژی خود را بر اساس آن بسازید.اگر هدف شما هدایت ترافیک از اینستاگرام به فروشگاه است، پس روی آن تمرکز کنید.اگر هدف شما ایجاد آگاهی از برند است ، پس این کار را انجام دهید. اما همزمان خیلی از استراتژی ها را امتحان نکنید. یکی را انتخاب کنید، آن را توسعه دهید ، پیاده سازی کنید، کنترل نمایید، آن را تنظیم کنید و اگر می بینید نتیجه ای به دست نیاورده است ، آن را تغییر دهید.

نکته : بدون داشتن اهداف مشخص و دانستن اینکه چه کاری انجام می دهید ، وارد بازاریابی اینستاگرام نشوید. ابتدا یک استراتژی اینستاگرام ایجاد کنید.

10- فقط بر اینستاگرام تمرکز می کنید.

اینستاگرام بزرگ است ، در این شکی نیست. اما برند شما باید بزرگتر از اینستاگرام باشد.اینستاگرام تنها بخشی از کل سفر برند تجاری است که شما باید به مشتریان خود پیشنهاد دهید تا در آن شرکت کنند. هر پلت فرم رسانه های اجتماعی که از آن استفاده خواهید کرد – فیس بوک ، توییتر ، اسنپ چت – باید تجربه ای متفاوت داشته باشد و در عین حال بخشی از اهداف کلی برند شما باشند. هنگامی که این موضوع را دریافت کردید ، می توانید یک زاویه منحصر به فرد برای اینستاگرام خود پیدا کنید ، و نه فقط محتوا را در همه سیستم عامل های خود پست  کنید.

11-استفاده از تصاویر ناسازگار

آیا تصاویر صفحه اینستاگرام شما، بیانگر هدف شما می باشد؟ شبکه عکس های شما به طور کلی بیانگر چیست؟ عکس های صفحه شما در یک دید کلی باید بیانگر هدف برندتان باشند.

12-عدم استفاده از امکانات اینستاگرام

اگر از استوری اینستاگرام استفاده نمی کنید، فرصتی را برای دسترسی به 500 میلیون کاربر که از این قسمت از سیستم عامل اینستاگرام استفاده می کنند را از دست می دهید. غیر از استوری،لایو هم که ابزاری برای ارتباط تصویری با کاربران است،  یکی از امکانات اینستاگرام می باشد که در رشد برند شما بسیار تاثیرگذار است.

13-انتشار پست در پیج در زمان نامناسب

اگر به دنبال تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان خود هستید، باید در زمان مناسب مطالب را در پست درج کنید. بسته به کاربران پیج شماو نوع فعالیتتان، زمان پست گذاری شما متفاوت است. به عنوان مثال معمولا بهترین زمان ارسال پست برای پیج آشپزی، نزدیک ناهار یا شام است. برای پیدا کردن بهترین زمان ارسال پست، مدتی در زمان های مختلف شبانه روز پست بگذارید و بررسی کنید که در چه زمانی بیشترین تعامل با کاربر را داشته اید.

 

زمانبندی پست در اینستاگرام مارکتینگ

 

14-ارسال محتوای بی کیفیت یا با کیفیت پایین

شما باید محتوایی ارزشمند و کاربرپسند، متناسب با نوع برند خود تولید و ارسال نمایید. محتوا شامل عکس، متن و ویدئو است، اگر چه جلب رضایت تمام کاربران کاری غیرممکن است، اما باید محتوا را متناسب با نیاز و انتظار مخاطبان هدف خود تولید نمایید.

15-انتشار زیاد محتواهای متنی

نوع خاصی از پستهای رایج در اینستاگرام، شامل یک نقل قول یا یک متن در یک پس زمینه ساده است. این پست ها می توانند در برخی مواقع کاملاً خنده دار و الهام بخش باشند.با این حال ، این نوع پست ها نباید شکل اصلی محتوای شما باشد، زیرا شما رانزد فالورهایتان تنبل جلوه می دهند. محتوای تصویری خود را در اولویت این پست های متن محور قرار دهید. این عکس ها و فیلم ها هستند که توجه مخاطبان شما را جلب می کنند.

16-کپی محتوای پیج های دیگر

برای استفاده از مطالب دیگران، از آنها اجازه بگیرید و اگر نه گفتند، پس باید به خواسته های آنها احترام بگذارید.همچنین ، منابع خود را در زیرنویس ها ذکر کنید.

17-عدم استفاده از شکلک ها در اینستاگرام

شکلک ها در ایستاگرام برای بیان احساسات استفاده می شوند، هر یک از شکلک ها دارای معنی خاصی است که باید بر اساس معنی در جای مناسب استفاده شود . استفاده از شکلک ها پست  را جذاب می کند.

18-اطمینان به اتوماسیون

برخی از برندها به استفاده از ابزاری برای خودکار کردن حساب های اینستاگرام خود روی آورده اند. این بدان معناست که تمام نظرات آنها پاسخهای عمومی ارسال شده توسط رباتهای برنامه ریزی شده است.اگرچه راحتی جذاب است ، خصوصاً اگر فکر می کنید نمی توانید از پس پاسخ دادن به فالورها برآیید. اما جایگزینی ضعیف برای تعاملات واقعی با کاربران دیگر است.

حتی اگر نتوانید به همان تعداد نظر پاسخ دهید ، پاسخهای شخصی همیشه ترجیح داده می شوندو نشان دهنده اهمیت شما به فالورهاست.

19-نادیده گرفتن محتوای ویدئویی

تصاویر رایج ترین نوع محتوای موجود در اینستاگرام هستند. به نظر می رسد که بیشترین بازدید و اشتراک در اینستاگرام را به خود جلب می کنند.با این حال ، این بدان معنا نیست که شما باید از محتوای ویدئو چشم پوشی کنید. سالهای اخیر ، اینستاگرام پشتیبانی آنها از ویدیوها را افزایش داده است.  جسور باشید و آزمایش کنید. فیلم های قابل توجهی تولید کنید که مخاطبان شما قادر به چشم پوشی از آنها نباشند.

20-تبلیغ زیاد

از جمله اشتباهات رایج در اینستاگرام، تبلیغات زیاد است. اگرچه اینستاگرام مکان خوبی برای تبلیغات است، اما باید توجه شود که تعداد آن این قدر زیاد نباشد که کاربر خسته شود. به عنوان مثال می توان بعد از چند پست، یک تبلیغ گذاشت . یا از استوری اینستاگرام برای تبلیغات استفاده کرد. این تبلیغات می توانند برای محصولات خود برند یا برای تبلیغ محصولات صفحه دیگر باشد.

در این مقاله 20 اشتباه رایج در اینستاگرام توضیح داده شد. همچنین ما به عنوان بهترین مجتمع آموزشی در رشت، در دوره اینستاگرام مارکتینگ  آموزش های لازم را بر اساس جدیدترین الگوریتم های اینستاگرام برای طراحی و تدوین یک پیج بیزنس حرفه ای ارائه خواهیم داد. با ثبت نام در دوره آموزش اینستاگرام مارکتینگ  از پشتیبانی شش ماهه دوره نیز بهره مند شوید.  ضمنا می توانید در دوره آموزش بازاریابی محتوا و آموزش سئو و بهینه سازی سایت مجتمع آموزشی گیلار شرکت کنید.

منبع: socialfox

اشتراک گذاری این صفحه در شبکه‌های اجتماعی:

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • جعفر روشندل
    بهمن 14, 1399 3:48 ب.ظ

    اشتباهات رایج دیگه ای که توی اینستاگرام مارکتینگ میکنند اینه که هی فالو میکنند هی آنفالو میکنند. بازاریابی اینستاگرام موضوع مهمیه که خیلیا سطحی نگاهش میکنند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

shareاشتراک گذاری این مطلب

دسته بندی وبلاگ مجتمع آموزشی گیلار

آخرین مقالات

فهرست